Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

igor hristov16.04.2018  По дадената оставка од директорското место на досегашниот раководител на СОУ „Љупчо Сантов“, Миле Лефков, за в.д директор е назначен Игор Христов, професор по правни предмети кој што веќе 15 години работи во ова училиште.

Изборот бил извршен во петокот на состанокот одржан помеѓу вработените во училиштето и градоначалникот на Oпштина Кочани. Николчо Илијев.

Од информациите до кои што дојдовме, на состанокот се очекувало да биде избрана директорка,  но сепак повеќето присутни избрале со установата да раководи токму Христов.

Во краткиот разговор за Канал 8, Игор Христов стакна дека откако ќе му биде врачено официјалното решение за новата функција, ќе се залага за училиштето, пред се за обновување на деловите на кои им е неопходно реновирање, особено санитарните јазли. Исто така, ќе се ангажира околу нормално одвивање на наставата и внесување на иновации во однос на наставно-образовниот процес во училишната установа.

Т. Велкова

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 83 гости и нема членови


web counterqr code