X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

filip stojanov30.04.2018  Нов успех постигна 11-годишниот каратист Филип Стојанов од Кочани на Балканското карате првенство за деца што викендов се одржа во Белград.

Во силна конкуренција во категоријата до 40 килограми тој се пласираше на второто место и го освои сребрениот медал.

Како член ан КК “Партизан“ од Кочани, Стојанов на првенството ги бранеше боите на репрезентацијата на Македонија. Вели дека за настапот во Белград се подготвувал сериозно, по што дошол и успехот.

- Многу време.се подготвував, со Мартин Стојменов, со брат ми, кој исто така е картатист, со тренерите. Во првата борба го победив Босанецот, во втората борба го победив противникот од Србија и во третата борба со Србинот, рече Филип Стојанов, каратист.

Категоријата во која во која настапува Стојанов била особено силна, со оглед што на Првенстовото учествувале 20 каратисти од скоро сите балкански држави, а првото место и залтниот медла го освоил претставникот на Романија.

Инаку, на карате Балканијадата во детска конкуренција, покрај Стојанов учествуваа уште шест други каратисти од двата клуба од Кочани, но тие останаа без пласман.

Т. Ајтовски

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

Кочани

Влажност на воздухот:
Ветер: при
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 58 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click