Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

vanco mitev16.05.2018  Ново кадровско решение на раководната позиција деновиве доби и регионалната подружница на Македонска пошта во Кочани. На местото директор е назначен Ванчо Митев, професор по физичка култура од Зрновци.

До пред доаѓањето на оваа функција, Митев работел како наставник во ОУ „Синиша Стоилов“ во Зрновци и во приватна компанија, а се занамивал и со приватен бизнис.

На последните локани избори што се одржаа во октомври минатата година, тој беше кандидат за градоначалник на Општина Зрновци, предложен од коалицијата што ја предводеше СДСМ.

Во краткиот телефонски разговор за Канал 8, Митев истакна дека раководната позиција во подружницата на Поштата во Кочани за него е предизвик, но и обврска да ги покаже своите организаторски способности. Очекува добра соработка со сите вработени и исполнување на зацратните задачи и активности во наредниот период.

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 59 гости и нема членови


web counterqr code