X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

kra niko judo28.05.2018  Одличен успех постигнаа младите цудисти Дијана Иванова и Филип Јакимов од Кочани на Државното џудо првенство за помлади пионери и кадети што викендов се одржа во Прилеп. Тие се членови на клубот за реално аикидо “Нико“ од Кочани, но во Прилеп се натпреваруваа како претставници на џудо клубот “Пелистер“ од Битола.

Иванова го освои златниот медал во настапот во категоријата помлади пионери до 44 килограми, а нејзиниот клупски другар Јакимов, кој се натпреварувашево истата категорија до 46 килограми, беше третопласиран и го освои бронзениот медал.

Со оглед што ова е прв нивен официјален настап на вакви натпревари од државен ранг, сосема оправдана е оценката дека освоените дебитантски медали имаат уште поголема вредност.

Освен двајцата наградени, честитки заслужуваат и останатите учесници Станче Минов, Дејвид Јорданов, Михаил Малинов и Матеј Ѓорѓиев, кои и покрај добриот настап, останаа без пласман.

Т. Ајтовски

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

 

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

Кочани

Влажност на воздухот:
Ветер: при
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 58 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click