X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

basket dino m14 klupa29.05.2018  Младите кошаркари на “Баскет Дино“ кои се натпреваруваат во М14 лигата останаа без повисок пласман на завршниот фајнал фор турнир што се одигра во Струмица.

Момчињата на тренерот Сашо Лаззаров се најдоа на четвртото место во борбата со екипите на “Вардар“ и “Партизан Мултишпед“ од Скопје и домаќинот “МВП Струмица“.

Во средбата за освојување на третото место, “Баскет Дино“ доживаа пораз од 90:70 од струмичките кошаркари. Во првото коло пак, нашата екипа не успеа да им се спротивстави на своите врсници од екипата на “Вардар“ од Скопје, загуби со 84:57 со што ја пропушти шансата за пласман во врвот.

Во финалната средба меѓу скопските екипи, подобри беа младите кошаркари на “Паритзан Мултишпед“ кои ги победија своите градски ривали со 84:73. Со тоа тие го освоија првото место на завршниот турнир и се стекнаа со шампионската титула во М14 лигата.

T. Ајтовски

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

Кочани

Влажност на воздухот:
Ветер: при
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 63 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click