X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Komarci Avion12330.05.2018  И во Виница како и Кочани кон крајот на оваа недела ќе се реализира првата фаза од овогодишната кампања за уништување на комарците.

За таа цел, општина Виница ги известува граѓаните дека авионската дезинсекција против возрасни форми на комарци на подрачјето на општината ќе се одвива на 1. јуни 2018 во раните утрински часови од 5 до 7 часот.

Исто така, од Oпштината апелираат до пчеларите навремено да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелните семејства.

Доколку временските услови го спречат извршувањето на дезинсекцијата истата ќе се изврши следниот ден кога ќе бидат поволни временските услови.

Авионско третирање на комарците истиот ден ќе се реализира и во Кочани, за што Канал 8 веќе информираше во информативната емисија Вести.

Т. Велкова

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.
 

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

Кочани

Влажност на воздухот:
Ветер: при
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 97 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click