X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

krste krstev31.05.2018  Второлигашот “Осогово“ остана без шеф на стручниот штаб. Досегашниот прв човек на тренерската постава, Крсте Крстев си замина од клубот.

На официјалната веб-страница на “Осогово“ оваа информација е потврдена со известувањето дека Крстев во иднина нема да ја извршува функцијата откако била прекината соработката.

Оставката што била поднесена до Управниот одбор веќе е прифатена, при што разделбата помеѓу Крстев и клубот доаѓа по взаемен договор.

Долгогодишниот прв тренер на “жолто-сините“ во екипата се врати на крајот на јуни минатата година и тоа на местото спортски директор на клубот. Претходно Крстев имаше едногодишна пазуа од активности во “Осогово“, токму во периодот кога со него раководеше стариот Управен одбор.

Засега неизвесно е дали неговото заминување ќе влијае на тренерскиот состав што изминатата сезона работеше со фудбалерите. Исто така, не е познато дали се размислува за ангажирање на ново име или ќе се почека разврската околу натамошната судбина на клубот во Втората лига.

Инаку, од Управата на “Осогово“ му се заблагодаруваат на Крстев за досегашниот ангажман во клубот и неговата посветеност и труд кој што ги покажал изминатите месеци.

T. Ајтовски

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.
 

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

Кочани

Влажност на воздухот:
Ветер: при
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 50 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click