X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

placevi bejrut131.05.2018  Ниту последната продажба на државно градежно земјиште во Кочани не помина со забележителен успех. Само 3 градежни парцели од понудените 12 добија нови сопственици по завршувањето на 30-тата јавната аукција на државно градежно земјиште.

Од парцелите за изградба на објекти за индивидуално домување отуѓени се две на улицата „Ѓорче Петров“, а се со површини од 419 и 423 метри квадратни.

Третата отуѓена градежна парцела е со намена за изградба на стопански комплекс за откуп, примарна и финална обработка на земјоделски производи, што се наоѓа во месноста Ќерамидница и е со површина од 9.847 метри квадратни.

Цената што се постигна на електронската аукција за сите градежни парцели е 71 денар за метар квадратен. Со ова е остварен вкупен приход од 758.919 денари, од кои 80 проценти ќе влезат во Буџетот на Општина Кочани.

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.
 

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

Кочани

Влажност на воздухот:
Ветер: при
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 61 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click