X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

ivana aleksova05.06.2018  Две терапии во Белград веќе и помогнале. Потребно е да направи уште две за да и се олесни движењето на 7 годишната Ивана Алексова од Кочани која што боледува од церебрална парализа и чии родители немаат финансиски средства да го платат лекувањето.

Една терапија чини 1.500 евра. Родителите ги молат сите хумани граѓани да помогнат доколку се во можност.

-Нашата ќерка боледува од церебрална парализа. Бевме на терапија во Белград и после направените две терапии можам да кажам дека и е подорбо. Сега треба да се направи уште две, но потребни ни се 1.500 евра за една, значи 3.00 евра за двете терапии, но ние ги немаме. Лекарите во Белград рекоа дека же може и да оди после направените терапии. Затоа ги молам сите хумани граѓани ако се во можност да помогнат да ги собереме средствата, рече Димитар Алексов, татко на Ивана Алексова.

Сите хумани граѓани кои што можат и сакаат да донираат за малата Ивана да може да застане на нозе ќе можат да го сторат тоа на телефонскиот број за донации во Т-mobile 070 143 183 и на жиро сметката во Уни Банка - 240137106308341.

Т. Велкова

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.
 

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

Кочани

Влажност на воздухот:
Ветер: при
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 72 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click