X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

dzudo turnir bitola11.06.2018  Два златни и пет сребрени медали за џудистите на џудо клубот „Гладијатор“ од Кочани на Државното првенство за пионери и јуниори што се одржа викендов во Битола.

Во силна конкуренција од 180 натпреварувачи, а во техничка организација на ЏК „Пелистер“ од Битола, кочанските џудисти се вратија со освоени 7 медали.

- Со злато се закитија Филип Станојков и Стефанија Павлова. Од нив можам да кажам дека Стефанија Павлова е апсолутен првак во две конкуренции во конкуреција млади пионери и во пиионери, а паралелно е учесник и во двете репрезентации на млади пионери и пионери. Инаку, на државното првенство имаше силна конкурецнија и со вакви резултати полека но сигурно се качуваме кон пиедесталот. Во однос на следните активности со што и ја завршуваме оваа сезона е учеството на семинарот во Прилеп за млади пионери и пионери што ќе се одржи на 16 јуни, а на кој што ќе биде присутен и олимпискиот шампион и мајстор во џудо 9 дан Славко Обадов од Србија, рече Драган Шеќероски, тренер на ЏК „Гладијатор“ Кочани.

Сребро освоија џудистите Христијан Павлов, Дамјан Крстов, Андреј Давитков, Андреја Минова во категорија пионери и Филип Манасиев во јуниори.

Кочанските џудисти и оваа сезона ја завршуваат со многу освоени медали и признанија, а со вакво и позасилено темпо ќе ја стартуваат и новата сезона од септември.

Т. Велкова

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.
 

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

7°C

Кочани

Заоблачено
Влажност на воздухот: 76%
Ветер: NNE при 7 kmh
Сабота-7°C/1°C
Недела-7°C/4°C
Понеделник-5°C/7°C
Вторник-2°C/11°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 46 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click