X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

fubdal stars200626.06.2018  Младите фудбалери од фудбалската школа “Фудбал старс“ го потврдија својот квалитет и на меѓународниот турнир “Езерски бисер 2018“ што се одржа во Струга.

Екипата од генерацијата 2006 го освои второто место во својата возрасна категорија, со што уште еднаш докажа дека заслужено се наоѓа меѓу најдобрите во државата.

Нашите момчиња беа најдобри во разигрувањњто во груупата, пшри што во првите два натрпевари ги победија екипите на “Караорман“ со 7:1 и “Академија Нацев“ од Велес со 3:0.

Добрата игра тие ја продолжија и во преостанатите натпревари, при што најпрвин славеа победа од 5:1 пртоив ФК “Фиер“ од Албанија, а во завршните средби од групата го совладаа и тимот на “Албион“ со 2:1.

Единствен пораз од 1:5 нашите млади фудбалери претрпеа од цврстата екипа на “Форца“ од Битола. Сепак, со освоениот број бодови во групната фаза тие обезбеддија пласман во финалето, каде повторно се сретнаа со битолската екипа, која им нанесе уште еден пораз.

Освоеното второ место е одличен успех за момчињата кои за својот пласман добија пехар и медали.

T. Ајтовски

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.
 

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

Кочани

Влажност на воздухот:
Ветер: при
/
/
/
/
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 57 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click