Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

pozar ibica04.07.2018  Автомобил од марката “сеат ибица“ со кочански регистерски таблички целосно изгоре за половина час. Пожарот се случи во вторникот доцна вечерта, околу 23,30 минути на главната улица во Зрновци.

Според исказите на очевидци, возилото се запалило во движење, а возачот успeал навреме да излезе од него. Веднаш била повикана противпожарна екипа која за кратко време пристигнала на местото каде што горел автомобилот.

Дополнителна опасност претставувало и тоа што огнот се заканувал да ги зафати и дрвјата над возилото, а на моменти се слушале и мали експлозии од запалените гуми и од запалената пластика во внатрешноста на “ибицата“.

Автомобилот е 100-процентно уништен, но добро е што во инцидентот нема жртви и повредени.

Полициски службеници направија увид на местото на настанот, што треба да ги даде и причините за избувнување на пожарот.

T. Ајтовски

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.
 

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 58 гости и нема членови


web counterqr code