Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

soobrakajka kalimanci06.07.2018  Тешка сообраќајна несреќа со смртни последици се случила во четвртокот околу 16 часот на магистралниот пат Кочани – Делчево, во близина на браната Калиманци.

Од МВР потврдија дека во незгодата учествувало товарно моторно возило “мерцедес актрос” со бугарски национални ознаки, управувано од лицето В.М на возраст од 60 години, државјанин на Бугарија и патничко моторно возило “опел аскона” без регистерски ознаки, управувано од 30-годишниот кочанчанец Б.М.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Б.М, кој со возило на Итната медицинска помош бил пренесен во Општата болница во Кочани.

 Поради сериозноста на повредите, истиот како итен случај бил препратен во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ во Скопје, каде околу 21 часот им подлегнал на повредите. 

Поради ова сообраќајот на патниот правец Кочани – Делчево неколку часа бил во прекин, а возилата се пренасочувале преку регионалниот пат Виница – Бигла – Делчево. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Делчево.

Истиот ден,два часа подоцна, на улицата “Кеј на Револуцијата“ во Кочани се случила уште една сообраќајна несреќа. Во неа учествувале автомобил и моторцикл, а според неофицијални информации едно лице е повредено и префрлено во кочанската Општа болница.

И. Матеничарски

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.
 

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 51 гости и нема членови


web counterqr code