Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

dogovor ljupco santov31.08.2018  Почитуван претседател на општинскиот партиски огранок, се прашувам како имате доблест повторно да излегувате на прес-конференција за јавниот превоз кога граѓаните очекуваат одговорност, а Вашите сопартијци оставка од координаторското место поради потпишувањето договор за превоз на ученици, за кој сте имале законска обврска да го поништите.

Добро знаете дека јавната набавка треба да резултира со пониски цени од пазарните, а не двојно и повеќе повисоки.

Правите очајнички обид да ја извртите вистината и да префрлате вина на друг, нешто што не треба да му е својствено на професор, на човек кому првин учениците треба да му веруваат. Се лажете и себеси и јавноста кога велите дека „бесплатниот“ превоз на учениците нема никаква поврзаност со општинскиот линиски превоз. Граѓаните очекуваат да одговорите каде е разликата во цените од училишниот превоз.

За да не ја замајувате јавноста, еве ги во прилог важечките пазарни цени на превозникот и цените за училишен превоз кои ги плаќавте за минатата година. Граѓаните ја гледаат разликата.

Ние уште еднаш потврдуваме: субвенциониран градски превоз ќе има. Јавниот повик тече, а законската постапка и процедурите ќе бидат испочитувани до крај, aобивките и на референдумот ќе донесат одлука со која ќе ги потврдат промените што ќе ја одредат иднината на нашата земја, која обезбедува сигурност, благосостојба и безбедност веќе има пројавен интерес од неколку оператори.

Вашиот обид да зборувате за штетите од придобивките со членството во Европската Унија не може да ги убеди земјоделците, кои десет години ги манипулиравте со субвенции и никаков стандард. Придобивките од членството во ЕУ значат систем од вредности, нешто што на вас, очигледно не ви одговара.Граѓаните се свесни за придза сите во државата, стои во пимениот одговор од градоначалникот на Општина Кочани, Николчо Илијев на наводите од прес конференцијата на ВМРО-ДПМНЕ.cenovnik atom

 

Сподели

©2018 Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.
 

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 75 гости и нема членови


web counterqr code