Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

sdsm23.09.2013 Нови членови на Извршниот одбор на ОО на СДСМ се Лилјана Трајановска, Елизабета Георгиеска, Анита Постолова, Данче Бошкоска, Станка Захариева, Вера Анастасова, Наталија Георгиева, Ѓорѓи Алексов, Томе Солевски, Дарко Радески, Ванчо Петрушевски, Оливер Манасиев, Горан Миладинов, Јане Романов, Александар Иванов, Димче Трифунов, Ванчо Митев и Ристе Ефтимов.

Во Надзорниот одбор пак влегоа Благица Ѓоргиева, Славица Давиткова, Љупка Ѓоргиева, Александар Зафиров, Шафи Мустафов, Влатко Јефтимов и Мирче Јованов.

-Имаме млади луѓе, афирмирани во својата средина и се надевам дека направивме добар избор.

Во овој период бевме концентрирани токму на ова прашање, да избереме квалитетни луѓе кои во иднина ќе даваат свои мислења за она што се случува и ќе нудат решенија-рече Сашко Костов, претседател на ОО на СДСМ.

Изборот на новите членови на Извршниот и Надзорниот одбор беше извршен на Изборна конференција во Мултикултурниот центар, во присуство на 59 делегати. На конференцијата присуствуваше и генералниот партиски секретар, Оливер Спасовски.

Г.Лалов

Сподели

sdsm2 sdsm3sdsm4sdsm5

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 65 гости и нема членови


web counter



qr code