Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

panair25.09.2013 Комисијата за спроведување на постапката за јавно наддавање објави оглас за организирање на традиционалниот кочански панаѓур по пат на јавно наддавање, кој годинава ќе се одржи од 18 до 23 октомври.

Почетната цена изнесува 500.000 денари без ДДВ. Јавното надавање е закажано да се спроведе на први октомври во 12 часот во просториите на КЈП „Водовод“.

Право на учество имаат сите регистрирани правни субјекти кои се регистрирани како правен субјект во Централниот регистар најмалку 2 години, кои немаат обврска спрема КЈП „Водовод“. Треба да уплатат 10 % од почетната цена објавена на лицитацијата во благајната на претпријатието најкасно до почетокот на јавното наддавање.

На веќе излицитираната цена закупецот има обврска да плати и 18 % ДДВ и 35.000 денари депозит за електрична енергија.

Исто така ќе има обврска да ја исчисти и подготви локацијата за непречено организирање на панаѓурот, да изврши монтажа на шест лимени бараки за обновување на угостителска дејност, да спроведе осветлување само на патеките и монтажните бараки, да обезбеди вода, санитарни јазли и истите да ги одржува чисти за време на панаѓурот.

Доколку лицитацијата е неуспешна организацијата на панаѓурот ќе ја превземе „Водовод“.

Т. Велкова

Сподели

panair2panair3panair4panair5

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 43 гости и нема членови


web counterqr code