Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

policija02.10.2013  Нов случај на силување малолетник се случил викендов во Кочани. 15-годишниот У.К. Во саботата околу 19 часот успеал со измама да натера осумгодишно дете од соседството да излезе од дома, по што заедно се упатиле кон месноста “Полатски пат“.

Откако се оддалечиле од последните куќи постариот малолетник се нафрлил врз детето и извршил полов напад. Со закана да не кажува никому што се случило, У.К. на детето му дал и одредена сума пари. Кога се вратило дома на своите најблиски воопшто не им спомнало за нападот.

Сепак, по неколку дена стравот попуштил и тоа раскажало што му сторил неговиот повозрасен сосед. Случајот веднаш бил пријавен во кочанската Полициска станица од каде излегле на увид.

По преземените истражни дејства и испитување на насилникот, против него е поднесена пријава за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“.

Т. Ајтовски

Сподели

©2013  Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 45 гости и нема членови


web counterqr code