Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

panair04.10.2013 Одбрана е фирмата која годинава ќе го организира традиционалниот кочански панаѓур. Право на учество имаа сите регистрирани правни субјекти кои се регистрирани како правен субјект во Централниот регистар најмалку 2 години, кои немаат обврска спрема КЈП „Водовод“. Избраната фирма треба да уплати 10 % од почетната цена објавена на лицитацијата и 18 % ДДВ и 35.000 денари депозит за електрична енергија.

-На огласот се пријавија две фирми. Од нив е изберена една и сме во фаза на потпишување на договорот и ќе пристапиме на договорно уредување на своите обврски. КЈП „Водовод“ ќе ја одржува површината во делот на поставување на садови за изнесување на сметот, поставување на мобилни тоалети, приклучок на електрична енергија и поставување на бараките за угостителски објекти, рече Љупчо Папазов, директор на КЈП „Водовод“.

Почетната цена изнесуваше 500.000 денари без ДДВ. Наддавањето се движело во висина од 5.000 денари, што значи дека одберениот понудувач треба да ја плати почетната цена зголемена за наддадената сума.

Кочанскиот панаѓур годинава ќе се одржи од 18 до 23 октомври .

Т. Велкова

Сподели

©2013  Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

panair2panair3panair4panair5 

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 65 гости и нема членови


web counterqr code