Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

zrnovci111.06.2013 Се реконструира нисконапонската електродистрибутивна мрежа во Општина Зрновци. Со тоа, градоначалникот Блаже Станков очекува да се надминат проблемите со електронапојувањето, што се јавуваат поради дефекти и при невреме.

Се планира оваа инвестиција да се заврши за период од еден месец.

-Во изминатите неколку месеци ЕВН Македонија изврши промена на секундарната електрична мрежа, со тоа што беа поставени бетонски столбови, а се изврши и смена на уличното осветлување. Со тоа очекуваме да ги елиминираме проблемите што се јавуваа претходно-рече Блаже Станков, градоначалник на Општина Зрновци.

Вкупната инвестиција тежи 6 милиони денари што ги обезбеди ЕВН Македонија, како и дополнителни 350 илјади денари, учество на Општина Зрновци од сопствениот буџет.

Г. Лалов

Сподели

zrnovci2zrnovci3zrnovci4 

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 35 гости и нема членови


web counterqr code