Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Press-Idnina-S---ZFK-Kocani17.10.2013 Натпреварот од шестото коло во Женската фудбалска лига носи повеќезначност на предзнакот дерби, локално, дерби на колото, дерби на првенството.

В пресрет на пресметката в недела меѓу единствените две непоразени екипи на врвот од табелата, во двата табора владее позитивна атмосфера и желба за надигрување.

-Значи нашата екипа е психофизички подготвена, а ова е интересен натпревар како и сите досегашни меѓу двете екипи. Секој спортист очекува победа. Ние веруваме во нашата екипа, знаеме дека вредиме, дека имаме квалитет да извојуваме победа, а фаворитската улога ќе ја препуштиме на ЖФК „Кочани“-рече Сашко Иванов, тренер на „Иднина С“.

-Што се однесува до ЖФК „Кочани“ за натпреварот во недела можам да истакнам дека здравствениот билтен е добар. Тој натпревар ќе го одлучи момент на инспирација, знаеме дека ќе биде доста тежок и неизвесен и се надеваме дека ќе биде фер и коректен. Нека победи подобрата екипа-порача Оливер Јовановски, тренер на ЖФК „Кочани“.

Во успех за своите екипи веруваат и фудбалерките Драгана Ангелова од ЖФК „Кочани“и Бојана Стојанова од „Иднина С“. Двата колектива упатија апел за што поголема посетеност на натпреварот што се игра со почеток во 11.00 часот на игралиштето во Оризари.

Канал 8 како партнер на женскиот фудбал со слика ќе биде присутен и од теренот во Оризари. Викендов се игра комплетното 6 коло во Женската фудбалска лига.

Извршена е и ждрепката за натпреварите во Втората македонска футсал лига. Новоформираната екипа „Кочани“ ќе стартува на домашен терен, во новата спортската сала во ОУ „Никола Карев“. Првиот натпревар е закажан за 26 октомври, а кочанскиот претставник за противник ќе ја има екипата на „Фи-Фи“ од Пробиштип.

Г.Лалов

Сподели

©2013  Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 65 гости и нема членови


web counterqr code