Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

bilderi130.10.2013 Давор Пушов стана државен шампион во бодибилдинг на годишниот избор на атлета на Македонија или Државното првенство во бодибилдинг, фитнес, бикини и бенч прес.

Тој златниот медал го освои во младинска конкуренција, додека Иван Апостолов се закити со бронза.

21 годишниот Пушов веќе има позначајно искуство зад себе со настапот на Европското Првенство во Бачка Паланка, Србија каде беше вицешампион. За 18 годишниот Иван Апостолов, пак, ова беше прво поголемо натпреварување.

Изборот се одржа во Центарот за култура „Григор Прличев“ во Охрид.

Манифестацијата ја организираше охридскиот бодибилдер Гоце Мојсоски во соработка со Агенцијата за спорт и млади и Боди-билдинг федерацијата на Македонија, а покровител беше Општина Охрид.

Специјални гости на изборот беа европскиот шампион Зоран Колевски и ветеранот во бодибилдингот Јовче Василевски.

Следниот голем предизвик за Пушов ќе биде Балканското првенство во Врање, додека Апостолов се подготвува за други меѓународни учества.

Г.Лалов

Сподели

©2013  Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

bilderi2

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 46 гости и нема членови


web counterqr code