Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

tenis14.06.2013 Младата тенисерка на „Акватен“ Даниела Колева е елиминирана во четвртфиналето на тенискиот турнир во Чачак, Р. Србија.

Таа беше поразена од домашната  тенисерка Јована Бабиќ со резултат од 2:0 во сетови, во првиот со убедливи 6:1, додека во вториот сет на Србинката и беше потребен само еден брејк за да го добие со 6:4.

Даниела Колева до четвртфиналето стигна со три последователни победи, првата и најубедлива против Валентина Тодоровиќ од Србија, на која и препушти само еден гејм 6:0; 6:1, втората против црногорката Ања Драшковиќ со исто така убедливи 6:1; 6:2 и третата против домашната тенисерка Анѓелка Андриќ, што беше и најтешко добиениот меч 7:5 во првиот сет и 7:6 по тајбрејкот во вториот.  

 На турнирот настапија тенисери до 12 годишна возраст.

За Колева остварениот резултат е неспорен успех, но и искуство плус на меѓународната сцена.

Г. Лалов

Сподели

tenis3

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 42 гости и нема членови


web counterqr code