Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

MakProgres19.11.2013 „Макпрогрес“ од Виница со рекорден извоз во октомври годинава. На странските пазари компанијата пласирала 700 тони готови производи во над 40 земји низ светот.

„Макпрогрес“ минатата година ги оствари најпозитивни економски резултати во досегашното работење, а многу веројатно е тие да бидат натфрлени по правењето на конечниот биланс за 2013. Во 2012 вкупните приходи на компанијата достигнаа 17,6 милиони евра што е раст од 11,33 отсто во споредба со 2011 година.

Минатата година беа извезени околу 6.000 тони кондиторски производи од брендот „Винчини“ во вредност од над 12 милиони долари на рекорден број пазари на 5 континенти ширум светот.

Од „Макпрогрес“ сметаат дека позитивните резултати најмногу се должат на големите напори на менаџерскиот тим и на раководните лица, производство и развој на нови производи и на континуираното подобрувањето на квалитетот и процесите во целокупното работење.

Компанијата произведува над 200 различни кондиторски производи. Последниот нов производ е ролатот со вкус на кајсија, а на пазарот претходно беа лансирани нови производи од брендовите „Сончева долина“ производи од соја и црвена леќа како и од брендот „Винчини“ нови чајни колачиња, штрудли, нови вкусови на парфе десерт и редизајнирани меденици, а производствената палета постојано се надградува.

Г.Лалов

Сподели

©2013  Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

MakProgres-1MakProgres-2

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 103 гости и нема членови


web counterqr code