Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Gimnastika-117.06.2013 Атанасовски покажа најмногу меѓу јуниорите на државното првенство во „А“ лигата, со што заслужено дојде до првото место.

Во истата конкуренција, второпласиран беше Петар Каров, исто така член на ДГС “Кочани“.

Тоа беа и најголемите успеси за кочанските гимнастичари. Во Битола отпатуваа петорица и сите се позиционираа од првата до петтата позиција во своите категории.

Стојан Атанасов го освои третото  место во конкуренција на млади јуниори. Во истата категорија Даниел Димитров заврши како четвртопласиран, а Ристе Симеонов како петопласиран.

Минатиот викенд, исто така во Битола, се одржа државното првенство  во гимнастика во „Б“ лигата, каде ДГС “Кочани“ исто така оствари голем  успех.

Г. Лалов

Сподели

GimnastikaGimnastika-2

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 47 гости и нема членови


web counterqr code