Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

Divec29.11.2013  Полицијата и инспектор за ловство запленија 77 килограми дивеч уловен во криволов.

Во четвртокот околу 17 часот, тие при акција кај местото Белска крстосница запреле „лада нива“ управувана од 48-годишниот В.Ч.

При претресот во автомобилот нашле вкупно 45 килограми месо од елен, спакувано во вреќи.

Исто така била извршена контрола и преглед во ловна куќичка лоцирана во месноста Пашаџиково, при што се пронајдени 32 килограми месо и кожа од дива свиња.

По спроведен разговор со В.М.(58), тој кажал дека во 13 часот извршил отстрел дива свиња и заедно со В.Ч. ја одрале и ставиле во комора.

Лицата се приведени, а по целосното документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Г.Лалов

Сподели

©2013  Текстовите и другите содржини се сопственост на Канал 8 телевизија. Секое нивно целосно или делумно преземање, користење или реемитување е дозволено само со претходна согласност од сопственикот.

{youtube}

|700|525|0{/youtube}

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 81 гости и нема членови


web counterqr code