Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

kanal8 logo

ТВ Канал 8 - Кочани 
 
ул. “Гоце Делчев“ бр.10a (кај Градскиот пазар)
2300 Кочани
тел. 033/ 550-888
e-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Канал 8 на Facebook
Канал 8 на Youtube 

 

 
 
 
 
 
  
ТВ Канал 8 е приватна телевизија, а дозволата за вршење на радиодифузната дејност ја доби од Советот за Радиодифузија на Република Македонија на 26.11.2008 година. Официјално со работа започна на 18.02.2009 година, на подрачјето на кочанскиот регион.

kanal8 2

Телевизискиот програмски сервис е на македонски јазик, со претежно забавен општ формат.

kanal8 5

Со процесот на дигитализација на телевизиските станици во Македонија што се изврши на 1 јуни 2013, Канал 8 престана да зрачи аналоген сигнал. Од тој датум програмата може да се следи само преку кабелските оператори “Телекабел“ и “Vip.mk“ и IPTV платформата MaxTV на T-home на територијата на општините: Кочани, Зрновци и Чешиново – Облешево, како и преку кабелскиот оператор “Вин-сат кабел“ и IPTV платформата MaxTV на T-home на територијата на општина Виница. 

Исто така, корисниците на интернет, програмата можат да ја следат на нашиот веб портал на линкот во живо“.

Сметаме дека наша примарна задача е правовремено и вистинито известување на гледачите, првенствено со вести од Кочани и Кочанско, но и од поширокиот источен регион.

Нашата цел е обjективна и непристрасна програма и маркетиншка поддршка на сите деловни субјекти. Затоа и понатаму работиме на себе, настојувајќи да се надградуваме технички, кадровски, организационо и да одиме во чекор со времето. 

За да ја оствариме ваквата програмска ориентација, драгоцена ќе ни биде и Вашата помош. Јавувајте се со предлози, критики, сугестии и прашања. 

 

kanal8 lokacija

 

 

 
ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 89 гости и нема членови


web counterqr code