Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

 

  

 
 

 osumagolnik

  

гостин: Николчо Илијев - една година од преземањето на функцијата градоначалник на Кочани - 20.10.2018

Осумаголник е дебатна емисија со гости од различни области, професии и сфери на интереси. Во разговорите со нив Тони Ајтовски ги претставува нивните ставови за прашања од секојдневното живеење.

Емисијата се емитува премиерно секој четврток во 20.30 ч., а репризно во петок од 18.30 ч. и сабота од 14.30 ч.  

Архива на емисиите Осумаголник

______________________________________________________________

zdravje1

гостин: д-р Катерина Адамова - дијабетес - 29.11.2016

Здравјето е се е емисија од областа на здравството. Во неа авторот на проектот Тања Велкова разговара со лекари – специјалисти од различни области, кои Ве советуваат за Вашето здравје и за начините за заштита од заболувањата.

Емисијата се емитува премиерно секоја среда во 20.30 ч., а репризно во четврток во 18.40 и недела 13.30 ч.

Архива на емисиите Здравјето е се

______________________________________________________________

estrada plus

Естрада плус

Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија.

Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 часот, а репризно во 21,30 часот. ______________________________________________________________

 

Semejni-Vrednosti

тема: За родовата идеологија - 18.02.2019

„Семејни вредности“ е емисија 

Архива на емисиите Семејни вредности

  ______________________________________________________________

 

 

 

______________________________________________________________

slika

На денешен ден

На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Опфатени се значајни луѓе, откритија и случувања од светската, македонската и историјата на кочанскиот регион.

Емисијата се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.

_____________________________________________________________

 poladne slika 1

 

 

 

 


гостин: Само Тони и две жени - 29.04.2018

Попладне со Тања е емисија која има за цел да ве расположи, забавува и информира за приватниот живот на познатите естрадни уметници во Македонија. Авторот на проектот Тања Велкова во емисијата разговара со познати лица од македонската музичка естрада. Емисијата е со забавен карактер и е наменета за сите кои уживаат во убавата македонска народна, забавна и новосоздадена песна.

Емисијата се емитува премиерно секоја сабота во 16.30 часот. Реприза во недела во 15.30 часот и понеделник во 18.30 часот.

Архива на емисиите Попладне со Тања

______________________________________________________________

 

 

ПРОСТА И СТРОГА МАКЕДОНСКА ПЕСНА - 100 г. од раѓањето на Блаже Конески
__ ЗАГАДЕНОСТ НА АМБИЕНТАЛНИОТ ВОЗДУХ __ EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица на ул. „Глигор Апостолов - Гочо“ во дворот на СОУ “Љупчо Сантов“. Покажува загаденост според Европската скала за AQI од 0 до 100, при што колку е повисока мерката, толку е позагаден воздухот.
giweather joomla module
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 745 гости и нема членови


web counterqr code