X

Right Click

No right click

Вести
Секој ден во 18,00 и 22,00 часот објективно и навремено Ве информираме за најважните настани во Кочани и регионот.
На денешен ден
На денешен ден е кратко потсетување на настаните што се случиле пред многу години и столетија. Се емитува секој работен ден пред информативната емисија Вести, а во викендите пред емисијата Магазин.
Естрада плус
Естрада плус е забавно-музичка емисија посветена на случувањата на македонската, балканската, па и светската естрада. Се реализира во соработка со телевизијата ИНТВ од Австралија. Емисијата се емитува од понеделник до петок во 17,30 ч., а репризно во 21,30 ч.
Православна ризница
Православна ризница е емисија посветена на информирањето и едуцирањето на верниците за животот според принципите и духот на православното црковно устројство. Емисијата се емитува премиерно секој понеделник во 20.30 часот, а репризно во вторник од 18.40 и сабота од 13.40 ч.

 

***********************

Вести 01.02.2019

***********************

 

 

***********************

Вести 31.01.2019

***********************

 

 

***********************

Вести 30.01.2019

***********************

 

 

***********************

Вести 29.01.2019

***********************

 

Осветување на манастирот “Св. Климент Охридски“ - Осоговски Планини

-5°C

Кочани

Умерено облачно
Влажност на воздухот: 54%
Ветер: NNW при 6 kmh
Понеделник-6°C/7°C
Вторник-1°C/11°C
Среда-3°C/10°C
Четврток1°C/14°C
KWeather is powered by Kaleidoscoop
Најчитани статии во последните 30 дена
Најчитани статии по месеци
Најчитани статии по години


Имаме присутни 34 гости и нема членови


web counterqr code
X

Right Click

No right click