Т. Ајтовски

Т. Ајтовски

Дополнителниот заменик министер за информатичко општество и администрација Стефан Андоновски ја посети Општина Кочани

Дополнителниот заменик министер за информатичко општество и админстрација, Стефан Андоновски денеска беше во работна посета на Општина Кочани при што...

Прочитај повеќе
Драстично се намалува населението на Истокот,  во последните три месеци лани околу 50 отсто помалку новородени во однос на починати

Негативен природен прираст за последните три месеци од минатата година е регистриран во сите општини во Источниот плански регион, каде...

Прочитај повеќе
Министерот за труд и социјална политика Ѓоко Велковски најави отстранување на градежните недостатоци кај новата детска градинка во Кочани за наскоро да биде предадена во употреба

Министерот за труд и социјална политика во техничката  Влада, Ѓоко Велковски денеска беше во работна посета на Кочани, при што...

Прочитај повеќе
Советот на Општина Кочани не го разгледа барањето од „Водовод“ за покачување на цените на водата и канализацијата, беа повлечени и други точки од дневниот ред

Дневниот ред на 43. седница на Советот на Општина Кочани беше преполовен уште пред таа да почне, откако десетина од...

Прочитај повеќе
ПСК „Осогово“ организираше свечен дочек за планинарот Зоран Николов кој се искачи на Аконкагва

Членовите на планинарскиот спортски клуб „Осогово“ му приредија свечен дочек на својот член Зоран Николов по неговото враќање од експедицијата...

Прочитај повеќе
„Водовод“ да го чисти ѓубрето на Пониква и да добива надоместок – иницијатива за меѓуопштинска соработка на Кочани и Пробиштип

Општините Кочани и Пробиштип почнуваат нова иницијатива за воспоставување меѓуопштинска соработка, а причина за тоа е заедничкиот проблем со одржување...

Прочитај повеќе
Page 1 of 81 1 2 81
Feb 29, 2024 - Thu
Кочани, MK
12°C
10 km/h, ESE
68%
762.82 mmHg
ЧЕТ02/29 ПЕТ03/01 САБ03/02 НЕД03/03 ПОН03/04
-/11°C
11/9°C
13/9°C
15/7°C
14/7°C
EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?