Д. Николов

Д. Николов

Атанас Георгиев ја промовираше стихозбирката „Мисли и размисли“

Во библиотеката „Искра“ попладнево беше промовирана стихозбирката „Мисли и размисли“ од роднокрајниот автор Атанас Георгиев. Рецензент и промотор беше Славица...

Прочитај повеќе
Промовирана книгата „Протојереј Миладин Михаилов – живот посветен на молитвата“

Во Мултикултурниот центар во Кочани денеска беше промовирана книгата „Протојереј Миладин Михаилов - живот посветен на молитвата“ од авторите Ленче...

Прочитај повеќе
Почна собирањето потписи за петицијата „Не за родова идеологија во училиштата, актите и документите во Општина Кочани“

Здружението на граѓани „Родителски фронт“ во понеделникот почна со собирање потписи за петицијата „Не за родова идеологија во училиштата, актите...

Прочитај повеќе
ДПД – Кочани в сабота ќе го одбележи вториот роденден со натпревари и културно-забавна програма

Доброволното противпожарно друштво од Кочани в сабота ќе го одбележи вториот роденден. Активностите ќе почнат со натпревари помеѓу сениорски екипи...

Прочитај повеќе
Пофалница за Владимир Грчев на Европската јуниорска олимпијада по информатика

Oсмоодделенецот Владимир Грчев од Кочани учествуваше на седмата Европската јуниорска олимпијада по информатика што се одржа во Грузија. Тој беше...

Прочитај повеќе
Page 1 of 8 1 2 8
Sep 29, 2023 - Fri
Кочани, MK
19°C
5 km/h, NE
61%
765.07 mmHg
ПЕТ09/29 САБ09/30 НЕД10/01 ПОН10/02 ВТО10/03
26/17°C
27/15°C
27/15°C
27/13°C
26/13°C
EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица.

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?