Ознака: боречка федерација на република северна македонија

Во Кочани се одржа Државното првенство во борење за сениори, Шапиев освои прво место, „Вардар“ најдобар во екипна конкуренција

Боречкиот клуб „Спартак“ беше домаќин на Државното првенство во борење за сениори, чиј организатор беше Боречката ...

Read more