Ознака: борење

Во Кочани се одржа Државното првенство во борење за сениори, Шапиев освои прво место, „Вардар“ најдобар во екипна конкуренција

Боречкиот клуб „Спартак“ беше домаќин на Државното првенство во борење за сениори, чиј организатор беше Боречката ...

Прочитај повеќе

Боречката федерација ги прогласи најдобрите во 2023 година, признанија и за кочанските борачи и судии

Македонската боречка федерација ги прогласи најдобрите борачи, тренери и спортски работници во борењето за 2023 година, ...

Прочитај повеќе

На Државното сениорско првенство во Кочани „Лирија“ стана нов шампион, БК „Спартак“ го освои четвртото место

Викендов Кочани беше домаќин на Државното првенство во борење за сениори и сениорки. Организатор на натпреварот ...

Прочитај повеќе

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?