Ознака: споменик на слободата

Почнаа градежни работи за реставрација и конзервација на Споменикот на слободата во Кочани, финансиската поддршка ја обезбеди Амбасадата на САД

Почнаа работите од проектот за конзервација, реставрација и санација на архитектурата и партерното уредување на Споменикот на ...

Прочитај повеќе

Стоилковски го изработува вториот мурал на влезот во Кочани, ќе ја има црквата „Св. Георгиј“ и Споменикот на слободата

Академскиот уметник Дејвид Стоилковски од Куманово го почна сликањето на вториот мурал на влезот во Кочани, ...

Прочитај повеќе

Oбјавена тендерската постапка за изведувач за реставрација и заштита на Споменикот на слободата во Кочани

Општина Кочани ги почнува активностите за конзервација, реставрација и санација на архитектурата и за партерно уредување ...

Прочитај повеќе

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?