Ознака: шах

Шаховскиот велемајстор Недев одигра симултанка со членовите на ШК „Кочани“, постигна 11 победи и едно реми

Шаховскиот велемајстор, тренер и селектор на македонската шаховска репрезентација, Трајко Недев одигра симултанка со членовите на ...

Read more