ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

Министерот за труд и социјална политика Ѓоко Велковски најави отстранување на градежните недостатоци кај новата детска градинка во Кочани за наскоро да биде предадена во употреба
Советот на Општина Кочани не го разгледа барањето од „Водовод“ за покачување на цените на водата и канализацијата, беа повлечени и други точки од дневниот ред
„Водовод“ да го чисти ѓубрето на Пониква и да добива надоместок – иницијатива за меѓуопштинска соработка на Кочани и Пробиштип

„Водовод“ да го чисти ѓубрето на Пониква и да добива надоместок – иницијатива за меѓуопштинска соработка на Кочани и Пробиштип

Општините Кочани и Пробиштип почнуваат нова иницијатива за воспоставување меѓуопштинска соработка, а причина за тоа...

Feb 22, 2024 - Thu
Кочани, MK
7°C
8 km/h, ESE
85%
763.57 mmHg
ПЕТ02/23 САБ02/24 НЕД02/25 ПОН02/26 ВТО02/27
14/7°C
15/8°C
14/10°C
15/10°C
16/9°C
EAQI - European Air Quality Index е мерка која прави сума на сите измерени вредности од сензорите на државната мерна станица.

Министерот за земјоделство Николовски посети корисници на државна поддршка за мали семејни бизниси во Виничко

Со измените во законската регулатива успешно ја реализиравме нашата визија од пред четири години да создадеме две илјади мали оператори...

ПСК „Осогово“ организираше свечен дочек за планинарот Зоран Николов кој се искачи на Аконкагва

Членовите на планинарскиот спортски клуб „Осогово“ му приредија свечен дочек на својот член Зоран Николов по неговото враќање од експедицијата...

Зоран Николов, член на ПСК „Осогово“ се искачи на Аконкагва, највисокиот планински врв во Јужна Америка

се искачи на АконјЧетиричлена македонска група планинари успешно ја завршија експедицијата во Јужна Америка и се искачија на највисокиот планински...

Во Кочани се одржа Државното првенство во борење за сениори, Шапиев освои прво место, „Вардар“ најдобар во екипна конкуренција

Боречкиот клуб „Спартак“ беше домаќин на Државното првенство во борење за сениори, чиј организатор беше Боречката федерација на Македонија. Настапија...

СИТЕ ВЕСТИ

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist

Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?